... wróć do listy

Aktualności


W 2009 roku celem programu „Serce na nowo” jest kontynuacja edukacji pacjentów jak aktywnie żyć z chorobami układu krążenia. Zostaną zorganizowane nieodpłatne konsultacje kardiologiczne m.in. z dodatkową diagnostyką echokardiograficzną oraz cykl warsztatów edukacyjnych.

Warszawa, luty 2009 r. „Serce na nowo” to ogólnopolski program edukacyjno-informacyjny, który trwa od początku 2008 r. Jego celem jest edukacja pacjentów, ich rodzin oraz społeczeństwa na temat chorób układu krążenia. Kampania edukacyjno-informacyjna odpowiada na wątpliwości, stereotypy i błędne zachowania dotyczące chorób układu krążenia.

Choroby układu krążenia są chorobami cywilizacyjnymi powodowanymi w pierwszej kolejności niezdrowym stylem życia. Dotyczą ponad 30% społeczeństwa. Coraz częściej zapadają na nie osoby młode. To konsekwencja braku wiedzy na temat tego jak zapobiegać chorobom, jak skutecznie je leczyć i dbać o to, aby nie było zaostrzeń – mówi ekspert programu „Serce na nowo”, prof. dr hab. Zbigniew Gaciong.

Jednym z nowych przedsięwzięć programu w 2009 roku będzie cykl warsztatów edukacyjnych polegających na spotkaniach pacjentów z kardiologami. Konsultacje realizowane w formie otwartych spotkań mają na celu informowanie pacjentów na temat aktywnego życia z chorobą. Osoby z chorobami układu krążenia będą mogły bezpośrednio zadawać pytania specjalistom z dziedziny kardiologii i dowiedzieć się jak prawidłowo dbać o swoje zdrowie.

W tym roku również odbędą się nieodpłatne konsultacje kardiologiczne z pacjentami. Ich głównym założeniem będzie wykonie Echo serca, które pozwoli sprawdzić stan zdrowia serc Polaków. Zebrane podczas spotkań wyniki zostaną przedstawione w formie raportu „ Mapa –Echo Serca”. Będzie on nawiązywał do raportu „Mapa Polskiego Serca”, który zobrazował skalę najistotniejszych problemów polskiego społeczeństwa w zakresie chorób układu krążenia w 2008 r.

Rok 2009 to również kontynuacja konkursu dla pracodawców „Firma z sercem”. Skierowany jest do wszystkich pracodawców, którzy wychodzą naprzeciw potrzebom swojego personelu, deklarujących wsparcie aktywności zawodowej osób z chorobami układu krążenia. Zapraszamy do udziału w konkursie. Nagrodą dla pracowników zwycięskiej firmy są dni konsultacji kardiologicznych. Regulamin i ankiety dla uczestników znajdują się na stronie internetowej www.sercenanowo.pl.Adamed jako firma farmaceutyczna jest blisko pacjentów i wspiera ich w walce z chorobą, dlatego angażuje się w kampanie i programy edukacyjne.

Celem programu „Serce na nowo” jest edukacja społeczeństwa na temat aktywności życiowej osób z chorobami układu krążenia, obalenie stereotypów na temat niezdolności osób z dolegliwościami sercowo-naczyniowymi do prowadzenia aktywnego życia. Program pomaga również osobom z chorobami układu krążenia w dotarciu do specjalistów. Zwiększa szansę na powrót do aktywnego życia społecznego i zawodowego dzięki odpowiedniemu leczeniu, wspieranemu przez postępowanie niefarmakologiczne.

Wszystkie informacje na temat bieżących działań, publikacje specjalistyczne, porady i ciekawostki dla pacjentów są dostępne na stronie internetowej www.sercenanowo.pl.

Organizator programu: polska firma farmaceutyczna Adamed.
Partner programu i patron merytoryczny konkursu dla pracodawców: Konfederacja Pracodawców Polskich.
Patronat honorowy: Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.
Patroni medialni: Radio VOX, Tina, Samo Zdrowie, Metropraca.pl, Na Zdrowie, Manager Apteki, Kurier Poranny, Gazeta Pomorska.Dodatkowych informacji o programie „Serce na nowo” udziela:

On Board Public Relations
Iwona Siwek, isiwek@onboard.pl, (022) 321 51 28
Ewa Marczyk – Chłopecka, emarczyk@onboard.pl, (+48) 509 366 042

... wróć do listy