... wróć do listy

Aktualności


W dniach 15 maja oraz 4,5,6 sierpnia 2009 roku organizator programu „Serce na nowo” zaprasza warszawiaków na bezpłatne konsultacje kardiologiczne podczas których będzie wykonywane badanie Echo serca.

Warszawa, maj 2009 r. Badanie echokardiograficzne serca jest jednym z podstawowych celów konsultacji. Pozwala ocenić budowę i nieprawidłowości pracy poszczególnych elementów serca (mięśnia, zastawek, naczyń wchodzących i wychodzących z serca oraz przepływu krwi). Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Trwa ok. 30 minut.

W czasie wywiadu lekarskiego pacjenci będą mogli również zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi. Wszyscy pacjenci biorący udział w badaniu otrzymają bezpłatny poradnik „Serce na Nowo”, w którym znajdą odpowiedzi na pytania jak należy troszczyć się o układ krążenia i w jaki sposób prowadzić zdrowy styl życia.

Zastanawiasz się czy skorzystać z konsultacji kardiologicznych? Odpowiedz na poniższe pytania. Jeżeli choć jedna z odpowiedzi będzie twierdząca, powinnaś/eś skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem.

1. Czy masz zaburzenia rytmu serca?
2. Czy masz nadciśnienie tętnicze?
3. Odczuwasz bóle w klatce piersiowej?
4. Często masz uczucie duszności?
5. Męczysz się podczas małego wysiłku?
6. Na twoich nogach pojawiły się obrzęki?

Konsultacje kardiologiczne będą się odbywały w przychodni NZOZ VIVAMED przy ul. Zamiejskiej 17 w Warszawie (Targówek). Wszyscy chętni powinni zapisać się na spotkanie bezpośrednio w przychodni lub pod numerem telefonu 022 679 28 83 lub 022 678 31 40 w godzinach 10:00 – 17:00.Adamed jako firma farmaceutyczna jest blisko pacjentów i wspiera ich w walce z chorobą, dlatego angażuje się w kampanie i programy edukacyjne.

Celem programu „Serce na nowo” jest edukacja społeczeństwa na temat aktywności życiowej osób z chorobami układu krążenia, obalenie stereotypów na temat niezdolności osób z dolegliwościami sercowo-naczyniowymi do prowadzenia aktywnego życia. Program pomaga również osobom z chorobami układu krążenia w dotarciu do specjalistów. Zwiększa szansę na powrót do aktywnego życia społecznego i zawodowego dzięki odpowiedniemu leczeniu, wspieranemu przez postępowanie niefarmakologiczne.

Wszystkie informacje na temat bieżących działań, publikacje specjalistyczne, porady i ciekawostki dla pacjentów są dostępne na stronie internetowej www.sercenanowo.pl.

Organizator programu: polska firma farmaceutyczna Adamed.
Partner programu i patron merytoryczny konkursu dla pracodawców: Konfederacja Pracodawców Polskich.
Patronat honorowy: Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.
Patroni medialni: Radio VOX, Tina, Samo Zdrowie, Na Zdrowie, Manager Apteki, Kurier Poranny, Gazeta Pomorska.Dodatkowych informacji o programie „Serce na nowo” udziela:

On Board Public Relations
Iwona Siwek, isiwek@onboard.pl, (022) 321 51 28
Ewa Marczyk – Chłopecka, emarczyk@onboard.pl, (+48) 509 366 042

... wróć do listy