Poznaj stan swojego serca i naczyń

Wypełnij kwestionariusz i sprawdź jakie jest Twoje ryzyko sercowo-naczyniowe i jaki jest wiek Twojego serca i naczyń. Dowiedz się czy jesteś w grupie ryzyka zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych.

Płeć
Czy palisz papierosy?
Wiek

Ciśnienie skurczowe

Cholesterol całkowity
Pokaż wynik
POLSCORE

Wiek Twojego serca to:

Wiek serca i naczyń*

Wyjaśnienie

Tablice SCORE służą do oceny 10-letniego ryzyka zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych u osób zdrowych (bez rozpoznanych chorób sercowo-naczyniowych). Nowe tablice POLSCORE opierają się na aktualnych wartościach współczynników umieralności z powodu chorób układu krążenia oraz obecnego rozpowszechnienia głównych czynników ryzyka w polskiej populacji.

*Ryzyko sercowo-naczyniowe (wiek serca i naczyń)

*Ryzyko sercowo-naczyniowe zwane również „wiekiem serca” lub „wiekiem serca i naczyń” jest określane dla osoby z obecnością czynników ryzyka sercowo-naczyniowych. Jeśli jest ono takie samo jak osoby testowanej, oznacza to, że ma ona prawidłowo kontrolowane główne czynniki ryzyka. Czyli ryzyko sercowo-naczyniowe osoby testowanej odpowiada ryzyku jakie ma osoba w tym samym wieku i tej samej płci oraz z optymalną kontrolą jej czynników ryzyka.1

Na podstawie:
1. Tymińska A. et al. Wiek naczyń — u kogo i jak go oceniać? Czy możemy „odmłodzić” naczynia naszych pacjentów? Choroby Serca i Naczyń 2019; 16(2): 118–129.

Adamed Logo